Odznaczenia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” dla pracowników Hospicjum Sokrates

Z ogromną radością informujemy, że, na wniosek Fundacji Sokrates, Minister Zdrowia przyznał odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia” pracownikom Hospicjum Sokrates, którzy przez lata swojej pracy wykazali się wybitnymi zasługami na rzecz dobra pacjentów oraz polskiego systemu ochrony zdrowia. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się wczoraj, w siedzibie Hospicjum.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

• Danuta Kłos – pielęgniarka z ponad 40-letnim doświadczeniem zawodowym, z czego ponad 20 lat poświęciła pracy w hospicjum, oferując profesjonalną opiekę medyczną oraz wsparcie emocjonalne dla pacjentów i ich rodzin;
  • Elżbieta Piórkowska – pielęgniarka, która przez ponad 40 lat służyła pacjentom, w tym 30 lat w hospicjach, stanowiąc inspirację i przewodnictwo dla młodszych koleżanek,
  • Janusz Furman – lekarz z czterdziestoletnim doświadczeniem, specjalista w zakresie interny oraz paliacji, który ostatnie niemal 20 lat poświęcił medycynie paliatywnej, nie tylko świadcząc kompleksową opieką dla pacjentów i ich rodzin, ale także szkoląc nowe kadry podczas kursów specjalizacyjnych medycyny paliatywnej.

Jesteśmy niezmiernie dumni i szczęśliwi, że nasza Fundacja mogła przyczynić się do uhonorowania tych wspaniałych ludzi, którzy z pełnym poświęceniem służą pacjentom, dbając o ich zdrowie oraz dobrostan emocjonalny i psychiczny. Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym i życzymy dalszych sukcesów w ich szlachetnej misji.